0

Dobór akumulatora najodpowiedniejszego do swojego pojazdu nie jest prostym zadaniem. Zadanie to jest szczególnie trudne dla osób, które nie interesują się motoryzacją, a o istnieniu podzespołu zwanego akumulatorem dowiadują się dopiero w momencie, kiedy samochód nie chce odpalić. Na szczęście kierowcy do dyspozycji mają sklepu, które oferują akumulatory samochodowe. Koszalin to jedno z tych miast, w którym wybór baterii stanie się prosty i szybki.

Akumulatory samochodowe Koszalin

Przed zakupem akumulatora każda osoba powinna na początku uświadomić sobie, jakiego typu silnika jest posiadaczem. W przypadku nieco bardziej nowoczesnych pojazdów, wyposażonych w funkcję start-stop konieczny jest zakup akumulatora typu ECM, EFB lub AGM. Bardzo często ze względu na wygodę stosowania te rodzaje akumulatora stosowane są także w przypadku samochodów o napędzie hybrydy. Pierwszą zasadą doboru odpowiedniego rodzaju akumulatora jest trzymanie się tego, aby akumulator był zgodny z zaleceniami producenta. Tylko w ten sposób, auto będzie mogło przemieszczać się w sposób optymalny, a podzespoły będą miały szansę prawidłowej pracy. W sytuacji, kiedy nasz samochód fabrycznie zamontowany miał zwykły akumulator, kupowanie baterii AGM jest bezpodstawne. Taki akumulator nie będzie działa prawidłowo, gdyż zaszkodzić mu może bardzo wysoka temperatura silnika. Tak więc przestrzegając zasad producenta, możliwy będzie najlepszy dobór akumulatora. Koszalin to miasto, w którym jest to możliwe. 

Akumulator samochodowy

Wiemy już, czym należy kierować się w pierwszej kolejności podczas doboru akumulatora do swoich potrzeb. Co w przypadku, kiedy nie wiemy, jaki akumulator został zalecony przez producenta, a zamontowana dotychczas bateria budzi nasze wątpliwości? Pierwszą zasadą jest wybór odpowiedniego natężenia prądu rozruchowego wyrażanego w amperach. W przypadku samochodów o silniku diesla wartość ta musi być znacznie wyższa niż z w samochodach benzynowych. Podczas zakupu należy kierować się zasadą doboru możliwie jak najwyższej wartości rozruchowej, nieprzekraczającej wartości zaleconej przez producenta. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do tego, że akumulator byłby ciągle niedoładowany, co doprowadziłoby do jego szybkiego zniszczenia. Innym ważnym parametrem jest pojemność akumulatora wyrażana w amperogodzinach. Analogicznie te o większej pojemności montowane są w silnikach dieslowych. 

Dobór akumulatora do auta

Podczas zakupu akumulatora oprócz parametrów konieczny jest zakup akumulatora o odpowiednich wymiarach, gdyż zbyt duży akumulator mógłby nie zmieścić się pod maską naszego samochodu. Istotna jest tutaj także długość kabli elektryki oraz dobór biegunów tak, aby ”+” i ”-” znajdował się po odpowiedniej stronie. W przeciwnym wypadku instalacja akumulatora będzie niemożliwa. Niemal wszystkie samochodowy osobowe wyposażone są w instalacje elektryczne 12 V, co warto mieć na uwadze. Ostatnią kwestią jest zakup akumulatora w odpowiednim miejscu. Zakup nie może być pochodny. Tanie akumulatory zazwyczaj znacznie szybciej się zużywają, a na ich miejsce konieczny jest zakup nowego akumulatora na wymianę. Warto zaufać znanym i cenionym firmom, które z prawdziwą pasją i zaangażowaniem produkują najwyższej klasy akumulatory do samochodów osobowych, łodzi i innych pojazdów. Zakup akumulatora w popularnym markecie może okazać się pochopny, gdyż brak fachowej wiedzy i masowa produkcja przekłada się na niską jakość baterii oferowanych w takich miejscach. 

5/5 - (2 votes)

Zobacz także