0

Rynek motoryzacyjny cały czas się rozwija. Klienci mogą wyposażyć się w rozmaite urządzenia zasilające w wersji 6V lub też 12V. Jednym z rozwiązań, na które można się zdecydować są akumulatory żelowe Koszalin, które odpowiadają za skuteczne dostarczenie energii elektrycznej do sprzętów elektronicznych i systemów, które znajdują się w pojazdach. Podstawową zaletą akumulatorów żelowych jest ich nieskomplikowana konstrukcja, wysoki poziom działania. W związku z tym każdy zainteresowany klient może w nie bez problemów zainwestować i wykorzystać w swoim pojeździe.

Akumulatory żelowe Koszalin – szczelność i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dużą zaletą akumulatorów żelowych jest oczywiście to, że baterie są niezwykle szczelne, ale też bezpieczne w użytkowaniu. Mogą być transportowane w różnych pozycjach i nie trzeba obawiać się o to, że elektrolit w formie żelu będzie z nich wyciekał. W środku znajduje się specjalna forma żelu, na bazie krzemionki. 

Akumulatory żelowe skutecznie przewodzą prąd, a dodatkowo wykorzystują działanie antymonu. Są bardzo odporne na głębokie samorozładowania, poradzą sobie również z wieloma cyklami ładowania. W związku z tym bardzo chętnie korzysta się z nich w samochodach osobowych, ale też dostawczych (Jako akumulatory zasilające). Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby zamontować je np. w kosiarkach, skuterach czy też łodziach elektrycznych i systemach fotowoltaicznych. 

Kolejną zaletą akumulatorów żelowych

jest to, że są coraz częściej wykorzystywane w branży motoryzacyjnej. Często są też mylone z akumulatorami AGM. Dobrze znany fanom motoryzacji akumulator żelowy nie nadaje się zbytnio do uruchamiania pojazdu, ponieważ nie dysponuje tak wielką mocą rozruchową, jak inne modele akumulatorów. Co za tym idzie takie baterie stosuje się głównie w tych pojazdach, w których zamontowane są nieco mniejsze silniki, np. w motocyklach i ścigaczach. Akumulatory tego typu można zobaczyć w sklepie https://sklep.uruchom.com/akumulatory-zelowe-c-14.html gdzie jest ich naprawdę sporo i każdy powinien coś dla Siebie znaleźć.

Akumulatory żelowe – mocne i słabe strony oraz zastosowanie

 

Akumulator żelowy Exide

 

Akumulatory żelowe Koszalin mają zarówno mocne, jak i nieco słabsze strony. Do najmocniejszych można zaliczyć to, że są:

  • odporne na działanie wstrząsów i wibracji,
  • odporne na samoczynne odparowanie elektrolitu i negatywne czynniki zewnętrzne,
  • skonstruowane w taki sposób, aby działać przy przechyleniu.

Taki akumulator GEL z pewnością zostanie doceniony przez wielu kierowców. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że takie urządzenia powinny pracować przy temperaturze sięgającej do 20 stopni Celsjusza. Podstawową ich wadą jest to, że nie za bardzo nadają się do rozruchu silnika. Koszalin jest miejscem, gdzie można się w nie bez problemów wyposażyć i zamontować w swoich pojazdach.

Akumulatory z tej kategorii sprawdzą się w wózkach elektrycznych, pojazdach golfowych, pojazdach platformowych, wózkach jezdniowych, podnośnikach koszowych, kamperach, jachtach, czy też w instalacjach solarnych. Ponadto można z nich śmiało korzystać w przypadku różnego rodzaju systemów alarmowych. Podtrzymują także pracę kotłów C.O. i nowoczesnych instalacji grzewczych.

5/5 - (3 votes)

Zobacz także